+420 605 494 441

Výkup elektřiny

Úvodní stránka / Výkup elektřiny

Vykoupíme Vaši elektřinu bez starostí

Výkup přítoků z fotovoltaické elektrárny se obvykle týká situace, kdy vlastník fotovoltaické elektrárny vyrábí více elektřiny, než sám spotřebuje, a tuto přebytečnou elektřinu prodává zpět do elektrizační soustavy. V České republice se tento proces řeší pomocí systému tzv. "výkupních cen", což jsou ceny stanovené vládou, za které distributoři elektřiny odkupují elektřinu od malých výrobců.

Vlastník fotovoltaické elektrárny musí nejprve uzavřít smlouvu se svým dodavatelem elektřiny o odběru elektřiny z jeho elektrárny. Poté může podat žádost o zařazení do výkupního systému u Státního fondu životního prostředí. Pokud je žádost schválena, je vlastníkovi elektrárny přidělena certifikovaná měřící zařízení, která měří množství elektřiny vyráběné a prodávané do sítě.

Vlastník elektrárny pak dostává od svého dodavatele elektřiny účet za odběr elektřiny z elektrické sítě a zároveň dostává peníze za elektřinu, kterou prodal zpět do sítě za výkupní cenu. Celková finanční bilance vlastníka elektrárny závisí na výši výkupní ceny, vlastní spotřebě elektřiny a množství elektřiny prodané zpět do sítě.

Je důležité si uvědomit, že výkupní ceny se mohou měnit a že mohou být ovlivněny různými faktory, jako jsou například změny zákonů a regulací, vývoj trhu s elektřinou atd. Proto je nutné pečlivě zvážit, zda je investice do fotovoltaické elektrárny výhodná z finančního hlediska.

Bez licence podle energetického zákona můžete být vybudován fotovoltaický systém o velikosti 10 kWp. Přebytky od Vás odkoupí Vámi vybraný dodavatel energií.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, my Vám bezplatně poradíme a pomůžeme s kompletní administrativou a legislativou.

Energetické Poradenství

Nabízíme výkup veškerých přebytků či vyrobené elektřiny od domácností i firem za předem sjednané fixované, nebo transparentní velkoobchodní ceny. Elektřinu vykupujeme ze všech zdrojů.

  • 1 Zdarma a nezávazně porovnáme Vaši cenu energií a nabídneme Vám výhodnější produkt.
  • 2 Pomůžeme se sjednáním smlouvy zdarma.
  • 3 Pomůžeme se změnou distribuční sazby zdarma.

Chcete vědětvíce?

Jenom formalita... Cookies?

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.

Více informací