+420 605 494 441

Inspekce FVE

Úvodní stránka / Inspekce FVE

Inspekce fotovoltaické elektrárny termokamerou je důležitá pro zjištění případných anomálií a problémů v chodu solárního systému. Tato inspekce se provádí pomocí speciální kamery, která dokáže zachytit infračervené záření z objektů, které jsou mnohdy skryté pro oko.

Inspekce fotovoltaické elektrárny napomáhá k brzkému zjištění závad fotovoltaických panelů a také zda provedená montáž byla správná. Infračervená kamera dokáže zobrazit teplotní rozdíly v různých částech systému, což umožňuje detekovat případné poruchy a problémy, které jinak nebyly viditelné.

Při této inspekci se kontroluje kvalita spojení v kabelech, zda nedochází k přehřívání konektorů a kontaktů, případně jestli jsou některé panely méně výkonné než ostatní. Dále se také kontroluje, zda jsou moduly dobře namontované a zda nejsou poškozené nebo zanesené nečistotami.

Inspekce fotovoltaické elektrárny termokamerou umožňuje včasné odhalení případných problémů a umožňuje jejich rychlé řešení, čímž se zamezuje vzniku zbytečných ztrát výkonu nebo dokonce poškození celého solárního systému.

Kdy je potřeba provést inspekci FVE?

Inspekce FVE se provádí je-li fotovoltaický systém starší více než 5 let, a nebo je výkon při slunných dnech nižší než býval obvykle. Dále je vhodné inspekci provést v případě, že došlo k nepříznivým povětrnostním vlivům (např. kroupy, tornádo..).

Kolik inspekce stojí?

Inspekce rodinného domu s výkonem do 10KWp stojí 5 000,- Kč s DPH.

V ceně je zahrnuto:

  • - analýza FV panelů pomocí termokamery
  • - podrobný protokol
  • - případná konzultace

Inspekce u FVE s velikostí nad 10KWp instalovaného výkonu je cena individuální.

Co je k inspekce zapotřebí?

  • 1. Sami si určíte oblast, kde chcete inspekci fotovoltaického systému provést např. přes www.mapy.cz (přesné souřadnice)
  • 2. Sdělíte nám instalovaný výkon
  • 3. Sdělíte nám počet panelů
  • 4. Sdělíte nám stáří fotovoltaické elektrárny

Na základě těchto informací Vám zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

V domluvený termín přijedeme na místo, provedeme inspekci a zpravidla do 3 pracovních dnů Vám pošleme podrobný protokol o stavu Vaší fotovoltaické elektrárny.

Jaký je výstup z inspekce dostanete?

Součástí inspekce je velmi podrobný protokol, kde vyhodnocujeme více než 16 typů závad. Ke každému panelu je podrobný popis se závadami, možných příčinách a případné odstranění závad. Podrobný protokol obsahuje také tabulku odhadovaných ztrát výroby elektické energie.

Pokud zjistíme závady-kdo je odstraní?

Spolupracujeme s několika společnostmi, které se věnují této problematice a rádi poskytnou řešení při opravě Vaší fotovoltaické elektrárny. Umožní Vám znovu dosáhnout instalovaného výkonu Vaší fotovoltaické elektrárny.

Kontakt

Petr Švagerka

+420 605 795 795

info@dronmax.cz

Zajímavé video s Tesláčkem jak tato služba funguje

Více informaci o této službě naleznete zde.

Ukázky z inspekcí FVE

Energetické Poradenství

Nabízíme výkup veškerých přebytků či vyrobené elektřiny od domácností i firem za předem sjednané fixované, nebo transparentní velkoobchodní ceny. Elektřinu vykupujeme ze všech zdrojů.

  • 1 Zdarma a nezávazně porovnáme Vaši cenu energií a nabídneme Vám výhodnější produkt.
  • 2 Pomůžeme se sjednáním smlouvy zdarma.
  • 3 Pomůžeme se změnou distribuční sazby zdarma.

Chcete vědětvíce?

Jenom formalita... Cookies?

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.

Více informací