info@fva-solar.cz +420 605 494 441

Nová Zelená Úsporám

Nemusíte se o nic starat. Navrhneme Vám projekt v souladu s legislativními požadavky pro získání dotace. Vše připravíme a zařídíme za Vás. Finanční prostředky z dotace přijdou na Váš bankovní účet.

Z dotačního programu Nová zelená úsporám na fotovoltaickou elektrárnu můžete čerpat až 205 000 Kč.

V dřívějších letech musela domácnost spotřebovat aspoň 70% vyrobené elektrické energie pro získání peněžní dotace. Dnes se dotační příspěvek vztahuje na všechny fotovoltaické systémy do velikosti 10 kWp, a to s maximální výší dotace 200 000 Kč a s bonusem 5 000 Kč.Velikost fotovoltaické elektrárny není limitována.

Na střechu nyní můžete umístit tolik panelů, kolik Vám střecha dovolí. Limitovaná je pouze finanční dotace na instalovaném výkonu 10 kWp, přičemž se dotace nevztahuje na žádný další nainstalovaný kWp. V praxi to ale neznamená, že vaše elektrárna nemůže být větší než 10 kWp. V případě výkonu vyššího než 10 kWp se ovšem majitel elektrárny stává podnikatelem v energetice. Tato skutečnost zakládá vlastníku elektrárny povinnost získání živnostenského oprávnění a licence u ERÚ (Energetický Regulační úřad). V případě, že zákazník poptává elektrárnu s výkonem vyšším než 20 kWp, je zapotřebí vyřídit stavební povolení. Pro Vaši domácí spotřebu je ideálním řešením elektrárna s výkonem 10 kWp.

Starší dům & Novostavba

U starších objektů je nyní jednoduší vyřídit a úspěšně získat dotaci. Nové podmínky zpřístupnily dotaci také rekreačním objektům, které doteď nezapadaly do podoblasti C.3. Tato skutečnost měla za následek vyloučení objektů z dotačního programu. Pokud nyní jejich majitelé prokážou, že daný objekt má přidělené číslo popisné, nebo evidenční a je alespoň 24 měsíců užíván k trvalému pobytu, má žadatel objektu nárok na dotaci Nová Zelená Úsporám.

Ostrovní systémy mohou také nově získat dotaci, podmínkou je, aby bylo odběrné místo 100% „off-grid“, tedy bez připojení k distribuční síti.

Jak získání dotace probíhá

Technik posoudí situaci a ověří, zda splňujete kritéria žádosti.

Zašleme žádost na příslušné krajské pracoviště Ministerstva životního prostředí.

Postavíme Vaši elektrárnu.

Po úhradě elektrárny Vám je vyplacena dotace na bankovní účet.

Zajistíme úplně vše

1

Konzultace technického specialisty zdarma

2

Podpis smluv a dokumentů

3

Zpracování dotace

4

Podáme žádost o připojení k distribuční síti

5

Instalace elektrárny

6

Návštěva revizního technika

7

Připojení k síti

8

Vyplacení dotace na bankovní účet

9

Šetření energií a přírody

Energetické poradenství

Nabízíme výkup veškerých přebytků či vyrobené elektřiny od domácností i firem za předem sjednané fixované, nebo transparentní velkoobchodní ceny. Elektřinu vykupujeme ze všech zdrojů.

 • Zdarma a nezávazně porovnáme Vaši cenu energií a nabídneme Vám výhodnější produkt.
 • Pomůžeme se sjednáním smlouvy zdarma.
 • Pomůžeme se změnou distribuční sazby zdarma.

Chcete vědět více?

 • Nezavazná poptávka

  V případě zájmu o nezávaznou poptávku nás můžete kontaktovat telefonicky, popřípadě prostřednictvím poptávkového formuláře.

 • Na základě veškerých informací, které jsme získali, Vám dodáme plnohodnotný návrh energetické optimalizace a to včetně náročnosti Vašeho domu.

 • Obchodní zástupce s Vámi probere Vaše představy. Následně prozkoumá místo instalace elektrárny. Navrhne Vám individuální řešení pro Vaši elektrárnu. Splní požadavky, které jsou důležité pro Vás a zároveň v souladu s legislativou pro získání dotace. Dotaci za Vás kompletně zdarma vyřídíme.

 • Po osobní návštěvě Vašeho domu budeme znát optimální rozmístění panelů a přesné parametry komponentů, které jsou nezbytné k instalaci elektrárny na Váš dům. Následně pro Vás připravíme přesnou cenovou nabídku.

 • V návrhu smlouvy naleznete přesný rozpočet Vaší elektrárny. Podpisem smlouvy začíná naše společná spolupráce. Na základě smlouvy vyhotovíme Vámi poptávanou zakázku s dotací a veškerým papírováním.

 • Na základě zpracované projektové dokumentace a energetického posudku vyřídíme státní dotaci na celý projekt.

 • Celou montáž a připojení k síti zajistí naši certifikovaní pracovníci, kteří Vám zárověň předvedou veškerou manipulaci se systémem. Pokud si nebudete vědět rady, můžete nás kdykoliv kontaktovat.

 • Revizní technik prověří zapojení celého systému elektrárny, následně Vám předá dokumenty pro připojení k distribuční síti. Dokumenty nám poté zašlete elektronickou formou prostřednictvím emailu.

 • Jakmile budete připojeni k distribuční síti, zašleme za Vás potřebné podklady na Státní fond životního prostředí. Po zpracování dokumentů na úřadě Vám bude dotace uhrazena převodem na Váš účet.

Konzultace zdarma

FVA Solar s.r.o.

IČO: 14267560

DIČ: CZ14267560

Steuernummer: 214/173/23187

Sídlo: Paskovská 636/275, Hrabová, 720 00 Ostrava

Spisová značka: C 88489 vedená u Krajského soudu v Ostravě

Bankovní spojení CZK: 2602125766/2010

Bankovní spojení EUR: 2102125778/2010


FVA Montáže s.r.o.

IČO: 17536421

DIČ: CZ17536421

Sídlo: Paskovská 636/275, Hrabová, 720 00 Ostrava

Spisová značka: C 90419 vedená u Krajského soudu v Ostravě

Bankovní spojení CZK: 2402318504/2010

Bankovní spojení EUR: 2902318519/2010

Zavolejte nám:

+420 605 494 441